Moti këtë të shtunë do të jetë me kthjellime, vranësira mesatare dhe mjegull në verilindje.

Temperaturat minimale në vendin tonë do të luhaten -4 deri në 7 gradë, temperaturat maksimale do të jenë 3 -6°C në veri, 12-14°C ne zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të fryjë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 8-15 m/sek, duke shkaktuar dallgëzim të forcës 4 ballë.