Nderohen me titullin "Nder i qytetit" dy biznesmenë në Durrës (VIDEO)

30/04/2019 - 13:49

"Shoqata Durrësi" zhvilloi mbrëmjen e djeshme aktvitetin e radhës në lidhje me Festën e Pranverës 2019. Ashtu si dhe në aktivitetet e tjera të kësaj shoqate, dy biznesmenë të njohur janë nderuar me titullin "Nderi i qytetit" për aktivitetin dhe veprimtarinë e tyre në fushën e biznesit.

Kryesia e shoqatës kishte përzgjedhur biznesmenin, Mustafa Shaba, president i "EM Shala Group" si dhe biznesmenin që operon në fushën e  fasonerisë, Petrit Lato.

Për të dy personat e vlerësuar me çmimin "Nderi i qytetit të Durrësit" motivacioni është: "Për kontributin e rendësishëm që jep në zhvillimin ekonomik të qytetit, në mbështetjen e aktiviteteve, në promovimin e historisë dhe kulturës qytetare durrsake, për vlerat e spikatura intelektuale, qytetare dhe humane".

Aktiviteti është shoqëruar me një koncert ku kanë marrë pjesë këngëtarë të njohur të muzikës së lehtë dhe asaj popullore.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Amfiteatrin e Durrësit është zhvilluar koncerti Albania Guitar Festival, duke sjellë një mbrëmje të mrekullueshme për të pranishmit. 

Skulptori i njohur durrsak Qazim Kërtusha vjen me një vepër të re: portret tribut, në 10-vjetorin e vdekjes, kushtuar idhullit dhe drejto

Në një nga mjediset e muzeut arkeologjik u çel ekspozita kushtuar figurës dhe ndihmesës së Agim Kavajës në trashëgiminë arkeologjike të D

Më 15 dhe 16 gusht 2019 do të jenë dy mbremje speciale të Festivalit të Kitarës (Albania Guitar Festival), ku të ftuar do të jenë virtuoz

Është çelur në Durrës Panairi Ndërkombëtar i Librit Shqip “DurrësScript”, i cili zhvillohet për të katërtin vit radhazi në shëtitoren bre

Në ambientet e Amfiteatrit Antik, mbrëmjen e 7 gushtit ka ulur siparin festivali i netëve klasike në Durrës.

Pasditen e sotme në orën 18:30 çelet Panairi i Librit te Sfinksi në qytetin e Durrësit, i cili do të qëndrojë i hapur nga data 8 deri më