Big Brother Mania ishte edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që u organizua nga FSHF dhe Digitalb, teksa nuk mungoi humori. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, Altin Lala bëri një batutë në lidhje me personazhin e momentit në Shqipëri, pasi lexoi 11 futbollistët më të mirë të vitit që lamë pas.

“Meqë paska vende bosh mund të fusim edhe Luizin e Big Brother”, u shpreh Lala duke buzëqeshur.