Një aksident me i rëndë me pasojë vdekjen e një këmbësori ka ndodhur mesditën e kësaj të shtune në Klos.

Burime nga vendngjarja bëjnë me se drejtuesi i mjetit me inicialet B.B, ka përplasur për vdekje një 74-vjeçar me inicialet Z.M.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Suç, të Klosi, dhe sipas po të njëjtave burime 75-vjeçari ka humbur jetën në spital.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariat, ndërsa grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje.