Shkëndija e Durrësit- AF Dinamo 3-0

Golat: Frroku 62’, Shytemerja 85’,88’

Shkëndija e Durrësit: Gjuzi, Uka, Sulaj, Hajdari, Lamaj, Frroku, Ferruku, Kutrolli, Pergjoni, Pepkolaj, Shytemrja      

U aktivizuan: Cerriku, Prenga, Gashi, Daci, Syla   Trajner: A. Domi

AF Dinamo: Masha, Bajo, Tushi, Cami, Mukaj, Kapllani, Goxchaj, Ostreni, Ethemi, Delia, Shahini        

U aktivizuan: Mero, Allamani, Mehmeti        Tranjer: I. Spahiu

Arbitra: C. Copa, B. Grepi, D. Kasa

Shkëndija e Durrësit ka shkatërruar ekipin e AF Dinamo në Durrës me rezultartin 3-0. Pjesa e parë është mbyllur në barazim pa gola dhe pse të dy skuadrat e kërkuan golin deri në mbyllje të fraksionit të parë. Goli i parë shënohet nga Frroku që nuk gabon para portierit Masha. Ndërsa dy golat e tjetër u shënuan nga Shytemerja që i dha shuplakën e fundit AF Dinamos në përfundim të takimit.