Një nga frutat e thata më të pasura me lëndë ushqyese në botë është rrushi i thatë.

Rrushi i thatë është i mbushur me lëndë ushqyese thelbësore si vitamina, fibra diete, kalium, magnez dhe shumë lëndë ushqyese të tjera që janë të mira për shëndetin tonë. Sipas Ayurveda, një nga mënyrat më të mira për të konsumuar rrush të thatë çdo ditë është t’i hidhni në ujë dhe ta pini me stomak bosh.

Pirja e ujit me rrush të thatë çdo ditë me stomakun bosh mund të përmirësojë shëndetin tuaj në shumë mënyra dhe të ftojë mirësinë e lëndëve ushqyese të tij.

Funksionon shkëlqyeshëm si ujë detoksifikues

Mëlçia është një organ jetik që detoksifikon natyrshëm trupin tonë. Por për shkak të zakoneve të këqija të të ngrënit dhe një stili të jetesës jo të shëndetshëm, mëlçia nuk është në gjendje të funksionojë siç duhet dhe ka nevojë për ndihmën tonë. Një nga mënyrat më të mira për ta bërë atë të funksionojë më mirë është detoksifikimi i mëlçisë. Rrushi i thatë që ka qëndruar në ujë gjatë natës mund të pastrojë në mënyrë efektive gjakun e papastër, të stimulojë funksionet biokimike të mëlçisë dhe të eliminojë toksinat nga trupi.

Kjo është arsyeja pse uji me rrush të thatë njihet si një pije e shkëlqyer detoksifikuese e mëngjesit që ka aftësinë të përmirësojë performancën e organeve të rëndësishme në trupin tonë. Për më tepër, përmbajtja e mjaftueshme e fibrave të rrushit bën që mëlçia të prodhojë më shumë biliare.

Rrit shëndetin e stomakut

Fibrat e patretshme dhe lëngjet natyrale, të cilat mendohet se ndihmojnë në tretje, janë të bollshme në ujin me rrush të thatë. Komponentët flavonoidë të përfshirë në rrush të thatë, si acidi tartarik, taninet dhe katekinat, nxisin një veprim laksativ, krijojnë një substancë të rëndë që ndihmon në lëvizjen e ushqimit nëpër zorrë dhe parandalon kapsllëkun. Pirja e ujit me rrushit të thatë është një kurë e suksesshme në shtëpi për të mbajtur një stomak të shëndetshëm dhe të pastër.

Zbut acidozën

Acidoza është një çrregullim i shkaktuar nga një rritje e papritur e aciditetit të gjakut dhe prania e gazrave të gjakut në sistemin e frymëmarrjes. Uji i rrushit të zi përmban antacidë, kalium dhe magnez, të gjitha këto janë veçanërisht të dobishme për rregullimin e acideve të stomakut.

Lufton aneminë, rritja e numrit të gjakut

Hekuri, vitaminat e kompleksit B dhe bakri janë të gjitha të bollshme në rrush të thatë. Vitaminat B-Complex dhe hekuri ndihmojnë në prodhimin e qelizave të reja të gjakut. Në të kundërt, bakri ndihmon në përthithjen e hekurit.

Mund të balancojë kolesterolin në gjak

Uji me rrush të thatë në stomak bosh mund të ndihmojë gjithashtu në pastrimin e gjakut dhe të sigurojë një zorrë dhe zemër të shëndetshme. Mund të ndihmojë në mënyrë efektive në uljen e niveleve të kolesterolit të keq dhe triglicerideve në trup.

Përforcues i energjisë

Fillimi i ditës me një gotë ujë me rrush të thatë mund t’i sigurojë trupit tuaj energjinë që i nevojitet për të funksionuar më mirë gjatë gjithë ditës.

Promovon humbjen e peshës

Fruktoza dhe glukoza, dy sheqerna natyrale që ju japin energjinë e duhur për një kohë të gjatë, gjenden në ujin me rrush të thatë, duke ju ndihmuar të mos kini oreks.

E shkëlqyeshme për hipertensionin

Meqenëse kaliumi është i bollshëm në rrush të thatë, dihet se ul presionin e gjakut. Antioksidantët dhe fibrat dietike mund të përmirësojnë biokiminë e arterieve të gjakut, duke reduktuar rrezikun e hipertensionit. Thithja e rrushit të thatë në ujë ka avantazhin e ruajtjes së presionit të gjakut.

Përmirëson shëndetin oral

Një gotë ujë me rrush të thatë në mëngjes mund të ndihmojë në parandalimin e problemeve shëndetësore të dhëmbëve. Uji i rrushit të thatë përmban fitokemikale dhe acide oleanolike, të cilat mund t’ju mbrojnë nga mikroorganizmat që dëmtojnë dhëmbët Porphyromonas dhe Streptococcus.

Ndihmon në rregullimin e niveleve të sheqerit në gjak

Kjo ndodh sepse rrushi i thatë ka një indeks të ulët glicemik (GI), ngrënia e tij nuk rrit ndjeshëm nivelin e sheqerit në gjak. Rrushi i thatë gjithashtu mund të përmirësojë reagimin ndaj insulinës dhe të ndihmojë në kontrollin e niveleve të sheqerit në gjak.

Nëse nuk e keni bërë tashmë, filloni të përfshini rrushin e thatë në dietën tuaj menjëherë!