Nottingham Forest rikthehet të luajë në Premier League, pas 23 vitesh pritje. Skuadra e drejtuar nga Steven Cooper fitoi 0-1 ndaj Huddersfield, në finalen e Play Off.

Sfida do të vendosej nga një autogol i Colwill në minutën e 43-të. Sa i përket kampionatit, Nottingham e mbylli ChampionShip me 80 pikë në vendin e parë, duke siguruar kështu një vend për në Play Off.

2 ekipet e tjera që kanë prerë biletën për në elitë janë Fulham dhe Bournemouth.