Kapen në frlagrancë dhe arrestohen shtetasit O.O., 25 vjeç dhe R.S., 56 vjeç, të cilët organizonin baste sportive me anë të celularëve. Të dy janë banues në Cërrik. Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar dy celularët.

Njoftimi i policisë:

DVP Elbasan

✅Vinin baste sportive me anë të celularëve, vihen në pranga 2 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Cërrik, në vijim të punës për goditjen e veprimtarive të kundërligjshme në fushën e lojërave të fatit, bazuar në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, për 2 shtetas që organizonin baste sportive me anë të celularëve, kanë organizuar punën për kapjen e tyre. Si rezultat janë arrestuar në flagrancë shtetasit:    

 -O. O., 25 vjeç dhe R. S., 56 vjeç, të dy banues në Cërrik, pasi në celularët e tyre u gjetën të hapura faqe për vënien e basteve sportive. 2 celularët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.