Moti do të jetë me vranësira mesatare shtresore në pjesën e parë të ditës, pasdite vranësirat do të pakësohen duke ia lenë vendin kthjellimeve.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdetin e Jonit. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 
Zona malore     -1/11°C
Zona e ulët         2/17°C
Zona bregdetare 8/16°C