Gerard Pique dhe Clara Chía po e çojnë marrëdhënien e tyre në një nivel tjetër! Çifti është parë së bashku, duke ndjekur koncerte, evente e madje edhe në gjykata, megjithëse nuk janë martuar ende!

Por lajmi më befasues është se Gerard ka zgjedhur dasmën e vëllait të tij për të prezantuar Klarën me të gjithë familjen e tij. Sipas mediave, më 24 qershor, Marc Piqué do të martohet me të dashurën e tij prej shumë kohësh.

Shumë janë ende mjaft të befasuar kur dëgjojnë se Gerard dhe Clara kanë normalizuar paraqitjet e tyre së bashku, pasi shpesh mund të shihen duke shëtitur dhe darkuar në Barcelonë. Megjithatë, kjo është edhe më befasuese që Clara është bërë mikeshë e madhe me Maria, kunata e ardhshme e Gerardit. Disa publikime madje sigurojnë se ata ndajnë interesa të përbashkëta. Raportet e fundit tregojnë se Gerard Piqué mund të jetë duke menduar për martesën me të dashurën e tij. Gjatë muajve të fundit, ky çift ka qenë objekt i shumë spekulimeve, me thashetheme që variojnë nga shtatzënia deri te ndarjet.

Megjithatë, dyshja janë sërish në sy të vëmendjes pasi u panë në një dyqan bizhuterish të njohur. Sipas La Vanguardia, dëshmitarët në Rabat vunë re çiftin në stendën e orëve Audemars Piguet, ku ata mund të kenë bërë një porosi të personalizuar.

Në vitin 2022, ish-futbollisti doli publikisht me Clara Chía Martí në Summerfest Cerdanya. Sipas Marca, çifti mund të jetë takuar në Kosmos, kompaninë e Piqué, ku ajo punon në Marrëdhëniet me Publikun.