Forcat e FNSH-së dhe operacionales në Elbasan kanë zhvilluar kontrolle të rrepta mëngjesin e sotëm.

Mësohet se këto kontrolle janë duke u zhvilluar me synim kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Ende ka detaje të hollësishme nga operacioni policor, ndërsa pritet që në orët në vijim të jepen të tjera informacione.