Beteja e shifrave/ PS e Durrësit publikon shifrat e pjesëmarrjes

30/06/2019 - 22:36

PS e Durrësit bën të ditur se në zgjedhjet e 30 qershorit në bashkinë e Durrësit kanë votuar 40.684 votues nga 251.457 që janë në total.

E përkthyer në shifra, në Durrës pjesëmarrja është sipas PS-së lokale 16.18%.

Përqindja e publikuar nga PS është rreth 2% më lart sesa shifra e publikuar nga dega lokale e PD-së e cila një orë pas mbylljes së votimit deklaroi 14.4% pjesëmarrje.

Sipas kreut të PS-së Durrës, Luan Zaza, përqindja e pjesëmarrjes ka dalë nga procesverbalet e QV-ve dhe 4 KZAZ-ve të qytetit bregdetar.

DurrësLajm po publikon shifrat e servirura nga PS-ja lokale:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë vizitës së tij në Francë, kreu i shtetit, Ilir Meta është takuar me komunitetin shqiptar atje.

Ishte koha kur Meta intensifikoi aksionin deri në protesta në rrugë dhe grevë urie brenda sallës së Parlamentit.

Përplasje të forta u zhvilluan në orët e para të mëngjesit të sotëm në zonën e “Astirit” në Tiranë, ku Inspektorati i Mbrojtjes së Territ

Kryetari i bordit të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Enis Sulstarova, ka reaguar kundër qëndrimit të Bashkisë së Tiranë në lidhje me d

Ditën e sotme, banorët e “Astirit” u përplasën me forcat e policisë gjatë shembjes së banesave, të cilat do i hapin rrugë projektit të Un

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ambasadori Gjerman në Tiranë, ai i Britanisë së Madhe dhe e ngarkuara me punë e ShBA, Leyla M

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas përplasjeve në Astir ditën e sotme, duke krahasuar situatën e krijuar m

Në një intervistë për “Top Channel”, kryeministri Edi Rama ka komentuar faktin që Lëvizja Vetëvendosja e Albin Kurtit ka hapur një degë e

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka akuzuar qeverinë Rama për dhunën shtetërore ndaj banorëve të Unazës së

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili akuzon qeverinë se ka ushtruar dhunë çnjerëzore ndaj banorëve të Astirit dhe se është në krah të oliga