"Deti pas tërmetit", ministri i Jashtëm i Greqisë mëngjes pune me Cakajn

09/12/2019 - 11:17

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka zhvilluar një mëngjes pune në Bruksel me ministrin shqiptar Gent Cakaj dhe atë të Maqedonisë së Veriu, Nikolla Dimitrov.

Dendias ka paralajmëruar se do të nisin diskutimet për çështjen e detit me Shqipërinë sapo të kalojë situata e tërmetit.

"Takimi, një iniciativë për të nxitur perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë", është shprehur ministri greke.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim bashkëthemeluesit e lëvizjes “Diaspora për Shqipërinë e lirë”, Florian Hackaj dhe Bledar Mali

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka denoncuar në Facebook detyrimet e prapambetura të qeverisë.

Deputeti i Partisë Socialiste, Eljo Hysko është shëruar nga koronavirusi.

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia shkruan në Facebook se edhe testet serologjike po dalin me rezultat të gabuar, duke shtuar se edhe kë

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, i ka dërguar mbrëmjen e djeshme një mesazh solidariteti Kryetarit të Parlamentit të Libanit, Nahib Berri

Kryetari i Bashkisë së Lezhës Pjerin Ndreu, del kundër aktit normativ të qeverisë për ndalimin e organizimeve të dasmave në lokale për sh

Presidenti, Ilir Meta, ka reaguar lidhur me raportin e Qendrës për Pluralizëm dhe Liri Mediatike, i cili tregon se ka një përkeqësim të s

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka shpërndarë në rrjetin e tij social një postim të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Zv.kryeministri Erion Braçe ka bërë një bilanc të situatës së zjarrëve në vend, ku së fundmi janë raportuar disa vatra.

Ambasadorja franceze Christina Vasak, gjatë një vizite zyrtare në Universitetin “Aleksandër Moisiu” Durrës, komentoi edhe zhvillimet e fu