Kur do ta shpërndajë presidenti Parlamentin? Përgjigjet Meta

13/11/2019 - 21:32

Kur do ta shpërndajë presidenti Parlamentin? Pyetjes së një gazetareje në konferencë për median mbrëmjen e sotme, Meta u shpreh:  "E di që është një kërkesë e përgjithshme dhe e vazhdueshme por presidenti do të sillet gjithmonë me përgjegjshmëri maksimale në interesin më të përgjithshëm të popullit shqiptar."

Ndërsa sa i takon një date për zgjedhje në bashkinë e Vorës dhe Shkodrës la të kuptohet se do të presë vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretin për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershor

"Kemi çështje më të rëndësishme, ndërtimin e Gjykatës Kushtetuese sipas Kushtetutës." u shpreh Meta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, jep lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të PD në Mirditë, Preng Toma.

Kryeministri Edi Rama e nis këtë të hënë me një lajm të mirë nga Tamara e Malësisë së Madhe, teksa thekson se po përfundon fabrika e re a

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur qëndrimin e Europa Nostra në letrën dërguar Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, një javë pas shembjes

Në një komunikim në Facebook, kryeministri Edi Rama njoftoi masat e reja duke nisur nga data 1 qershor.

Pas ndarjes nga jeta të ish-deputetit socialist, Niko Faber ka reaguar edhe kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar me një mesazh ngushëllimi pas ndarjes nga jeta të ish-deputetit socialist, N

Ndahet nga jeta në moshën 80-vjeçare ish-deputeti i Partisë Socialiste, Niko Faber.

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka akuzuar kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj se ka hequr provat e krimit që qëndr

Presidenti Ilir Meta teksa ka shpërndarë urimin e Kardinal Ernest Simoni Troshani me rastin e Fiter Bajramit, theksoi se harmonia ndërfet

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shkuar këtë paradite në Shkodër, ku zhvilloi një vizitë në Myftininë e qytetit verior, me ra