LSI ankimon në KAS rezultatin e zgjedhjeve në Durrës: Rinumërim dhe rivlerësim të votave

09/05/2021 - 21:09

Lëvizja Socialiste për Integrim ka ankimuar rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Durrësit. Sipas ankimimit, LSI kërkon një rinumërim dhe rivlerësim të votave në të gjitha ZAZ-të e qarkut.

Në dokument janë paraqitur dhe të gjitha pretendimet që ka LSI për qarkun e Durrësit, ndërsa po sot të njëjtën bëri dhe me qarkun e Beratit.

Sipas LSI, janë konstatuar në disa QV në Durrës janë gjetur fletë votimi pa vulë, që do të thotë se janë futur fletë votimi nga jashtë Gjithashtu nga ankesa, në çdo ZAZ në qark janë konstatuar tentativa të votimit të dyfishtë.

Më tej shtohet se në QV me numër 1257 ka pasur mungesë filmimi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili të shtunën pas përfundimit të Kongresit të Jashtëzakonshëm të Partisë Socia

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përcjellë një mesazh për pelegrinët e Kishës së Laçit dhe besimtarët e krishterë.

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka folur për vizionin "Shqipëria 2030" në Kongresin e PS.

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku është shprehur gjatë Kongresit të PS se  në mandatin e tretë do të ndërtohe

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është shprehur se brenda vitit të parë të qeverisjes së mandatit të tretë të PS, çdo shqiptarë do të ket

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në Kongresin e PS deklaroi se Partia Socialiste nuk bëhet mbulesë për asnjë drejtor apo ministër,

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka paralajmëruar se një objektiv i mandatit të tretë do të jetë revolucioni në administratë për të sh

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në Kongresin e PS-së falënderoi liderin historik të PS-së Fatos Nanon, duke thënë se ai ishte f

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi, në 30-vjetorin e Partisë Socialiste ka deklaruar dorëheqjen nga politika.

Ish-kryeministri i "Pajtimit Kombëtar" të Shqipërisë, Bashkim Fino, është përkujtuar sot në Kongresin e jashtëzakonshëm të PS.