Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së së Rithemelimit Gazment Bardhi ka folur në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

Bardhi tha se secili person duhet të angazhohet maksimalisht për protestën e thirrur nesër përpara Kuvendit. “Duhet angazhim maksimal, dhe secili prej nesh do duhet të jetë ne zonat e përcaktuara”, tha Bardhi në mbledhje.

Gazment Bardhi ne mbledhjen e Grupit Parlamentar: Gjithsecili prej nesh duhet të angazhohet maksimalisht për protestën që kemi thirrur nesër përpara Kuvendit. Duhet angazhim maksimal, dhe secili prej nesh do duhet të jetë ne zonat e përcaktuara.

Duhet të tregojmë vendosmëri dhe qëndrueshmëri kundër qeverisë e cila çdo ditë po na i fakton akuzat për lidhje me krimin dhe e zhytur në korrupsion.