Milani e ka përmbysur rezultatin kundër Liverpulit në Anfield.

Në minutën e 42’, Ante Rebic ka arritur të realizojë për 1-1, duke barazuar gjithçka.

Milan shfrytëzoi gabimin e Mohamed Salah, që pati mundësinë të shënojë për 2-0 për Liverpulin, por dështoi nga pika e bardhë dhe tani skuadra e tij po humb 1-2 në Anfield.