Adi Krasta rikthehet sërish në ekran

13/12/2019 - 20:44

Adi Krasta rikthehet sërish në ekran. Këtë herë jo më në Shqipëri, por në një television në Kosovë. Drejtori i T7 në Kosovë, Berat Buzhala ka qenë ai që ka dhënë lajmin e rikthimit të Krastës në një ekran, duke thënë se emisioni do të nis sot.

Siç shihet nga foto i ftuar i parë për Adi Krastën do të jetë Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj. Ndërkohë Buzhala nuk harron të shkruaj se Krasta do të jetë i lirë në punën e tij dhe nuk do ketë kurrë ndërhyrje editoriale.  

“Sonte ne T7 fillon nje emision i ri. Presidenti e mbane fjalen: Ftesa e realizuar per nje gazetar te njohur shqiptar te perndjekur nga Edi Rama ne Shqiperi per t’u bere pjese e T7’shit eshte bere realitet. Emisioni i tij fillon ne ora 21.00. Liri e plote editoriale. Per cdo kend dhe per kudo. Liri te plote per te kritikuar qeverine e Shqiperise, ate te Kosoves, te Maqedonise, te Turqise, te Amerikes. Qendroni para T7’shit sonte  Asnje dore e asnje politikani nuk eshte aq e gjate dhe aq e fuqishme sa te mberrije deri ne Express dhe T7”, shkruan Buzhala.

Adi Krasta më herët emisionin e tij e ka transmetuar në News 24, por me mbarimin e sezonit televiziv në qershor nuk u rikthye më në atë ekran.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Georgina Rodriguez ka festuar në 27 janar 26 vjetorin dhe poston në rrjetet sociale një foto familjare me fëmijët dhe Cristiano Ronaldo,

Takimi mes Jennifer Aniston dhe Brad Pitt, në prapaskenat e Sag Awards, ka entuziazmuar fansat dhe me sa duket, nuk ka vetëm një detaj që

SYRI.net  shkruan se televizioni Top Channel ka paditur në Gjykatën e Rrethit Tirane aktoren Delinda Disha,  ecila 6 muaj më parë u largu

Miliarderja Kylie Jenner ka zbuluar se kishte udhëtuar me helikopterin që i mori jetën Kobe Bryant dhe vajzës së tij, ndaj kjo ngjarje tr

Moderatorja Fatma Methasani dhe shefi i kuzhinës Alfio Rrotani janë bërë prindër për herë të parë.

Prej disa ditësh boksieri Kristian Prenga po përflitet për një lidhje dashurie me ish-banoren e "Big Brother", Rike Roçi.

Jelani Maraj, vëllai i reperes Nicki Minaj është dënuar të hënën me 25 vjet burg, pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një vajzë 11-v

Në numrin e ri të "Vouge" britanik, modelja Irina Shayk foli për herë të parë për ndarjen nga Bradley Cooper pas katër vitesh së bashku.

Këngëtarja Selena Gomez është shprehur rreth gjendjes së saj pas ndarjes nga këngëtari Justin Bieber.

Pamela Anderson ka publikuar fotografitë e para me bashkëshortin, Jon Peters, me të cilin bëri një ceremoni sekrete në fillim të kësaj ja