Aurela Gaçe: Nuk jam VIP, ju ndaloj të më etiketoni si të tillë...

05/06/2020 - 14:12

Lufta dhe përpjekjet për t’u bërë VIP (Very Important Person – Person shumë i rëndësishëm) janë bërë karakteristikë dalluese e epokës që jetojmë. 

Të shumtë janë personazhet që mundohen ta etiketojnë veten me këtë titull por jo Aurela Gaçe.

Gaçe me anë të një statusi ditën e sotme i ka ndaluar të gjithëvë ta etiketojnë si të tillë as në shkrime dhe as në përshkrime.

Ajo është thjesht një njeri që njihet për shkak të pasionit dhe profesionit që ushtron.

"Shoh shpesh tituj, ja Vipa-t që morën pjesë, ja Vipa-t që shkuan etj. Shoh edhe në ndonjë koment kur thonë, ju Vipat, etj, etj. Unë ju ndaloj të më etiketoni si të tillë. Ju lutem mos më etiketoni ‘Vip’ as në shkrime e as në përshkrime. Nuk jam Vip. Jam një njeri që njihem për shkak të pasionit e të profesionit që ushtroj. Emrin e kam Aurela Gaçe. Kaq!" ka shkruar në postim Aurela. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas shumë vitesh në ekranin e Top Channel, duket se moderatorja e programit "Portokalli", Xhemi Shehu ka dhënë dorëheqjen.

Me një foto nga momentet e tyre romantike, Sara Hoxha i ka dedikuar një urim të ëmbël partnerit të saj, Ledri Vula i cili sot feston ditë

Prej disa kohësh, aktorët e njohur Chris Evans dhe Lily James janë përfolur për një lidhje të mundshme.

Pasi ka shpallur kandidaturën e tij si president i SHBA, Kanye West ka dhënë një intervistë për "Forbs".

Aktori i famshëm hollivudian, Tom Hanks e krahasoi koronavirusin me Luftën e Dytë Botërore.

Prej disa kohësh, është përfolur se reperi Stresi dhe Keisi i kanë dhënë fund martesës së tyre, por mesa duket nuk është e vërtetë.

Këngëtarja shqiptare nga Kosova, Adelina Thaçi ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Ditën e sotme moderatorja Rudina Dembacaj ka ndarë lajmin e hidhur të ikjes nga jeta të babait të saj.