Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Rita Ora pëson një incident dhe e ëma i dha një këshillë tipike shqiptarësh

28/02/2021 - 09:55

Rita Ora prej pak kohësh është zhvendosur në Australi për shkak të punës së saj. Së bashku me disa emra të njohur të muzikës si Keith Urban, Jessica Mauboy dhe Guy Sebastian, Rita do të jetë pjesë e jurisë së spektaklit “The Voice” në Australi.

Tashmë ajo po jeton në hotelin më të shtrenjtë të Sidnejt me motrën e saj dhe menaxheren e muzikës, Elena Ora, derisa Channel Seven të gjejë një vend të përshtatshëm për t’i strehuar ato për muajt e ardhshëm, gjatë qëndrimit të tyre në Australi.

Ndërkohë së fundmi, Rita ka ndarë në rrjete sociale disa foto të shkrepura rastësisht në celularin e saj gjatë qëndrimit në Sidnej. Në imazhet e publikuara vihet re se ajo është djegur në pjesën e kraharorit nga ekspozimi i tepërt në diell. E para që e vuri re këtë detaj ishte nëna e saj, Vera Ora, që i ka lënë Ritës një koment tpik shqiptarësh.

Ajo e ka këshilluar të bijën që të lyhet me kos dhe komentin e saj sigurisht që ja ka lënë në shqip.

“Rita Pita lyju pak me kos se koke djeg”, i shkruan e ëma këngëtares në koment. Herë pas here Vera i shkruan Ritës të tilla komente në postime dhe gjithmonë ka tërhequr vëmendjen e fansave shqipatrë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Anxhela Peristeri, e cila do të përfaqësojë muajin tjetër Shqipërinë në “Eurovision 2021”, është duke promovuar këngën e saj “

Çifti i famshëm i showbizz, Beyonce dhe Jay Z numëron një pasuri prej më shumë se një bilion dollarësh.

Artistja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka fituar një çmim tjetër si ‘Favorite Artist-Crossover’, në American Music Award.

Aktorja e njohur britanike Helen Mccrory ka vdekur në moshën 52 vjeçare pas një beteje private me kancerin, njoftuan sot të afërmit e saj

Artistja e famshme, Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez kanë konfirmuar ndarjen një ditë më parë.

Rozana Radi është single! Ose të paktën kështu na ka lënë ajo të kuptojmë.

Ikona e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili, ka bërë një gjest të lavdërueshëm dhe human. Ajo ka bërë një dhuratë të paimagjinueshme për f

Një ditë pasi zbuloi surprizën që kishte përgatitur përgjatë 3 viteve, Bebe Rexha ka zbardhur ditën e sotme detaje rreth albumit të saj.

Fifi festoi ditëlindjen më 31 mars dhe në këtë ditë të veçantë, këngëtarja mori shumë urime dhe surpriza por ndjekësit vunë re që mungont

John Travolta ka ndarë një mesazh prekës për djalin e tij, Jett i cili u nda nga jeta në vitin 2009.