Schwarzenegger bën vaksinën: Bëni si unë nëse doni të jetoni

21/01/2021 - 21:50

Arnold Schwarzenegger kthehet në rolin e Terminatorit për të ftuar të gjithë që të bëjnë vaksinën anticovid.

Aktori në fakt e ka marrë dozën e parë të vaksinës në makinën e tij, në stadiumin Dodger, në Los Angeles, dhe më pas ka postuar në rrjetet sociale një video me apelin për të ndjekur shembullin e tij duke përsëritur një batutë të filmit të tij: Sot ishte një ditë e bukur. Nuk kam qenë kurrë më i lumtur se tani që po qëndroja në radhë. Nëse jeni të përzgjedhshëm bëni si mua dhe prenotoni radhën për të bërë vaksinën. Bëni si unë nëse doni të jetoni!

Me 73 vitet e tij, Schwarzenegger hyn mes atyre që konsiderohen të kualifikuar për të marrë dozën e parë të vaksinës. Aktori ka pasur edhe probleme shëndetësore që e kanë bërë atë të konsiderohet i rrezikuar nga koronavirusi.

Tetorin e shkuar në fakt, ish guvernatori i Kalifornisë, iu nënshtrua një operacioni në zemër për zëvendësimin e një valvule të aortës. Schwarzenegger nuk është aktori i parë që ndan këtë moment të rëndësishëm me ndjekësit. Para tij të njëjtën gjë kanë bërë edhe Ian McKellen, Steve Martin, Joan Collins dhe Isabella Rossellini.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme kanë qenë të shumtë personazhet e njohur që kanë uruar ditën ndërkombëtare të gruas me foto e mesazhe të ndyshme.

Gjatë intervistës ekskluzive me Oprah Winfrey, Meghan Markle rrëfeu si kurrë më parë për gjithë momentet e errëta që i është dashur të ka

Moderatorja e njohur Fjoralba Ponari ka zbuluar se do të marrë drejtimin e “Portokalli” për këtë sezon të ri.

Moderatori i njohur Blendi Fevziu ka rrëfyer marrëdhënien e tij me fëmijët, po veçanërisht me vajzën e vogël. Ai ka zbuluar edhe "sherret

56-vjeçari Nicolas Cage është martuar për herë të pestë, këtë herë me të dashurën 26-vjeçare Riko Shibata në një ceremoni të vogël në Las

Këngëtari Shpat Kasapi dhe partnerja e tij, Selvije Jao kanë celebruar dashurinë e tyre me martesë.

Aktori i mirënjohur shqiptar, Behar Mera do të jetë zyrtarisht pjesë e emisionit të humorit, "Klanifornia". 

Adele është divorcuar nga ish-bashkëshorti i saj Simon Konecki pas dy vitesh negociata.

Reperi i njohur, Mozzik është një nga më të paguarit në tregun muzikor shqiptar.

Romain Gavras ka konfirmuar ndarjen nga Rita Ora pas disa muajsh lidhjeje.