Lojtari i Kombëtares Hysenagolli largohet nga Teuta dhe firmos me Goga Basket

17/09/2020 - 15:04

Merkato edhe në basketboll. Shtatëlarti Endrit Hysenagolli ka kaluar nga Teuta te Goga Basket, duke shtuar cilësitë në ekipin e ri. Pas dy vitesh me Teutën, kryeqytetasi ka kaluar re rivalët e qytetit.

Lojtari është një nga shtyllat kryesore të kombatëres shqiptare të basketbollit, andaj shihet si një afrim me peshë për Gogën.

Njoftimi i Goga Basket:

Goga Basket njofton marrëveshjen me gjigandin Endrit Hysenagolli. Lojtari kryeqytetas pas dy sezoneve në Durrës me skuadrën e Teutës i bashkohet skuadrës tonë. Një nga shtyllat kryesore të skuadrës tonë kombëtare por edhe një nga sportistët më cilësorë të dekadave të fundit do të veshë fanellën e Goga Basket. I urojmë Endritit suksese në këtë rrugëtim të ri duke i dhuruar sportdashësve dhe tifozerisë tone sa më shumë emocione dhe fitore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin

Lewis Hamilton mund të jetë në rrugën e duhur drejt titullit të tij të shtatë në Formula 1, por britaniku nuk ka kontratë për vitin 2021.

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka është takuar ditën e sotme me kryeministrin Edi Rama.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është jo vetëm një “saraçineskë” në mbrojtje, por edhe një gjuetar goli në zonën rival

Një postimi i trajnerit të Italisë, Roberto Mançini në “Instagram”, në lidhje me Koronavirusin, që po bën kërdinë në të gjithë botën, pro

Teuta po vijojnë përgatitjet dhe për nisjen e sezonit dhe në kampin durrsak optimizmi është i madh dhe të gjithë besojnë se fitimi i titu

Tetori pa fitore për Shqipërinë dhe Kosovën është reflektuar edhe në klasifikimin botëror të FIFAs-s, ku të dyja përfaqësueset humbasin t

Republika Çeke bëhet shteti i parë europian që ndërpret kampionatin për shkak të shtimit të madh të rasteve me të prekur nga Covid-19.

Dy humbjet e fundit, në kampionat ndaj Kadiz dhe në Champions ndaj Shahtjorit, kanë trazuar ujërat te Reali i Madridit. Pas humbjes së dj