84% e tifozëve gjermanë duan shkarkimin e Joachim Low!

20/11/2020 - 15:32

Te Gjermania ka ardhur koha për një trajner të ri. Të paktën kështu mendojnë shumica e tifozëve të kombëtares së pancerave të cilët kërkojnë shkarkimin e Joachim Low.

Humbja turpëruese 6-0 ndaj Spanjës i ka vendosur kapak gjithçkaje dhe fansat mendojnë se ka ardhur fundi i një cikli. Në një sondazh të zhvilluar nga agjensia gjermane e lajmeve SID, 84% të atyre që kanë marë pjesë në sondazh, kërkojnë shkarkimin e Low.

Ky i fundit është pjesë e Gjermanisë që nga Botërori i 2006-ës dhe është konfirmuar nga drejtuesit të paktën deri në përfundim të Euro 2020. Dy emrat më sugjestionues që pëlqehen nga tifozët si pasues të Klopp janë ata të Jurgen Klopp dhe Hansi Flick.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Barcelona është shumë pranë kolapsit financiar dhe një falimenti të mundshëm që do të shkatërronte për shumë vite klubin katalanas.

Teuta do të luajë nesër në 16:45 me Kastriotin, në duelin që vlen për javën e gjashtë të Superligës shqiptare.

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka dalë sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Kastriotin.

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më