“Bojkoti është i FSHF-së, presidentët s’e dinë ligjin”, Teuta distancohet nga deklarata e Shytit: Nuk punon te ne

15/09/2020 - 12:01

Pas deklaratës të dhënë nga Artan Shyti te “Procesi Sportiv”, se “presidentët e klubeve të Superiores nuk e dinë Ligjin e Sponsorizimeve dhe bojkoti është i FSHF-së, jo i Ligës”, ka reaguar edhe klubi durrsak.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, Teuta shkruan se çdo deklaratë e dhënë nga Shyti në TV për problematikën e futbollit në Shqipëri, është e tij individuale dhe jo Teutës.

Gjithashtu në reagim thuhet se Shyti prej kohësh nuk ka asnjë funksion drejtues te klubi durrsak, duke u distancuar kështu nga deklarata e bërë mbrëmë.

Reagimi i Teutës:

K.F Teuta: Ju bën me dije se çdo deklaratë e dhënë nga Artan Shyti në televizion për problematikën e futbollit në Shqipëri çdo deklaratë apo opinion i tij është individual, jo i KF Teuta. Artan Shyti ka disa kohe që nuk ka asnjë funksion drejtues tek Teuta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mario Baloteli është një lojtar i lirë dhe po kërkon një skuadër të re për të vazhduar karrierën e tij futbollistike.Pasi përfundoi avent

Ronaldo “shpëton” Pirlon dhe Juven: ky ishte thelbi i komenteve pas barazimit të bardhezinjve në fushën e Romës.

Seria A është tronditur nga lajmi më i fundit se 14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenoves janë pozitivë me COVID-19.

Gonzalo Higuain ndryshoi ekip në merkaton e verës, duke u larguar nga Juventusit për të kaluar tek Inter Majemi, që ka si president David

Debutim pozitiv i Marash Kumbullës me fanellën e Romës.

Mbrëmjen e djeshme, Marash Kumbulla debutoi me fanellën e Romës dhe paraqitja ishte nga ato dinjitozet.

Rubin Hebaj vendosi të rinovojë kontratën me Teutën edhe për një sezon.

Teuta ka qenë një nga skuadrat më aktive në merkaton e verës, duke afruar lojtarë për skuadrën e parë dhe atë U-21 që është në formatim e

Avokati Luixhi Kiapero dhe kolegia e tij Maria Turko janë paraqitur mëngjesin e djeshëm në Prokurorinë e Peruxhas ku janë takuar me proku

Liga Profesioniste e Futbollit vijon me bojkotin e këtij sporti deri në plotësimin e 4 kërkesave nga qeveria, teksa hapi i radhës është s