Dhimbja e veshit pengon Manajn të firmosë me Barcelonën

16/01/2020 - 15:58

Rei Manaj ka arritur akordin me Barcelonën për transferimin tek ekipi B, ndërkohë që mungon vetëm zyrtarizimi. Ishte planifikuar që kjo gjë të ndodhte ditën e mërkurë, por media spanjolle “Sport.es, ka zbuluar pengesën që i ka shtyrë zyrtarizimin sulmuesit lushnjar.

Mësohet se Manaj ditët e fundit ka pasur një infeksion në vesh, që i ka shkaktuar shumë dhimbje, teksa është këshilluar nga mjekët që mos udhëtojë drejt Barcelonës, deri në momentin që veshi të shërohet plotësisht.

Gjithsesi marrëveshja është arritur dhe pritet që në ditët në vijim, shqiptari të hedh firmën mbi kontratë, duke u zyrtarizuar si futbollist i Barcëlonës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Humbja në transfertën e Dortmundit rikthen polemikat te Paris SG. Në qendër të kritikave edhe një herë Tomas Tuchel.

Manchester United mund të detyrohet të pranojë shitjen në verë të Paul Pogbasë për jo më shumë 50 milionë stërlina, shumë shifër kjo shum

Klubi i Interit e ka shumë seriozisht për Marash Kumbullën, qendërmbrojtësin shqiptar të Veronës, që konsiderohet një nga zbulimet e këti

Një incident i paprecedentë dhe i turpshëm ka ndodhur në futbollin amator në Francë, aty ku një futbollist kafshoi kundërshtarin në organ

Teuta do të udhëtojë drejt Korçës, aty ku të shtunën do të ndeshet me Skënderbeun në orën 17:00.

Teuta përmbysi Vllazninë dhe tashmë rikthehet në lojë për zonën “Euro”.

Fitorja ndaj Vllaznisë i mban më pranë objektivit Europë, Teuta është vetëm 2 pikë larg vendit të tretë pas një prove karakteri ku mposht

Mauro Icardi mbetet ende një çështje e hapur, një teme e nxehtë e cila pritet të jetë sërish në foksin e mediave gjatë merkatos së verës,

Pas përplasjeve mes drejtorit sportiv Erik Abidal dhe futbollistit më të mirë të Barcelonës, Lionel Mesi, u duk se do të kishte një periu

Pas goditjes që i dha Manchester City-t për shkeljen e rregullave të Fair Play-t Financiar, UEFA është e gatshme të ashpërsojë rregullore