E ardhmja pas futbollit, Ibrahimoviç synon…Ajaksin

15/07/2019 - 15:01

Zllatan Ibrahimoviç është në vitet e fundit të karrierës së tij si profesionist. Futbollisti suedez së shpejti do të mbushë 38 vjeç dhe është e qartë që duhet të mendojë të ardhmen pas futbollit.

I pyetur nga gazetarët amerikanë për planet e së ardhmes, Ibrahimoviç u përgjigj si gjithmonë me doza të larta arrogance dhe humori.

“Zakonisht nuk kthehem në klube ku kam luajtur në të shkuarën, por kur të mbyll karrierën mund të bëhem një ndër drejtorët e Ajaksit. Jam i sigurt se do të bëja një punë më të mirë se çdokush tjetër që ndodhet atje tani”.

Ibrahimoviç luajti për tri vite te Ajaksi gjatë periudhës 2001-2004. Momentalisht dy figurat kyçe të klubit të “harkëtarëve” janë dy ish-lojtarë të shquar si drejtori ekzekutiv Edvin van der Sar dhe drejtori sportiv Mark Overmars.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë.

Sportisti i mirënjohur i UFC, Connor McGregor është gjobitur pasi ai sulmoi një burrë në klubin ku kishte shkuar.