E pazakontë, stadiumi "Kharkiv" pushtohet nga urithët

14/09/2018 - 13:47

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në fushën e Shakhtar Donetsk, ku drejtuesit e saj janë habitur nga ajo që kanë gjetur në fushën e blertë. Bëhet fjalë për disa vrima të hapura në stadiumin “Kharkiv” nga urithët. 

Përgjegjësit e mirëmbajtjes së fushës kanë filluar menjëherë të merren me problemin dhe kanë gjetur edhe "keqbërësit". 

Pas kësaj pritet që çdo gjë të jetë në rregull për t’u zhvilluar ndeshja e të mërkurës në kuadër të Ligës së Kampionëve mes Shakhtarit dhe Hoffenheimit, të cilat i takojnë Grupit F.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditmar Bicaj është një nga emrat e lakuar për një largim të mundshëm nga Teuta, por lezhjani i prapavijës nuk do të lëvizë nga durrsakët.

Ditët e fundit, UEFA ka publikuar një raport me detaje nga klubet dhe nga ligat e ndryshme në Europë që lidhet me gjithçka të deklaruar n

Real Madrid po përgatit një listë të gjatë me lojtarët që iu duhen me patjetër për të afruar në reparte të ndryshme të fushës, kryesisht

Reali i Madridit siguroi një trepikësh të rëndësishëm përballë Seviljes, ndërsa siguroi fitoren e dytë rresht në kampionat.

Një tjetër Schumacher hyn zyrtarisht në botën e Ferrarit. Bëhet fjalë për Mick Schumacher, djalin e legjendës së Formula 1, Michael.

Malaga arriti të fitonte sërish mbrëmjen e djeshme në La Liga 2 në Spanjë, duke mbajtur përkohësisht vendin e parë në renditje.

Mesfushori i Teutës, Sherif Kallaku është një nga surprizat më të bukura të gjysmës së parë të Kategorisë Superiore.

Është padyshim vendi nordik që ka lidhjen më të veçantë me sportin e Formula 1, pasi ka patur dhe ka pilotë në këtë sport.

Tenisti 25-vjeçar francez Mick Lescure, i 40-ti në renditje në vendlindjen e tij dhe numri 487 në botë, ka rrëfyer sot gjithçka në lidhje