Egjipti nuk i rinovon kontratën, Cuper largohet pas Botërorit

Postuar: 20/06/2018 - 14:00

Hector Cuper nuk do të jetë më trajneri i Egjiptit pas Botërorit Rusi 2018-të.

Humbja ndaj Rusisë dhe eliminimi i parakohshëm (nuk është ende nga kompeticioni kanë bërë që drejtuesit e federatës egjiptiane të futbollit të mos i ofrojnë rinovimin e kontratës trajnerit argjentinas i cili do të lërë Egjiptin pas ndeshjes ndaj Arabisë Saudite e cila do të jetë e fundit për të në krye të faraonëve.

Ish-tekniku i Valencias dhe Interit nuk bind më dhe Egjipti pas Botërorit do të kërkojë një trajner të ri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kampioni i botës në peshën super të mesme në kategorinë WBC, David Benavidez, ka rezultuar pozitiv pas një kontrolli antidoping që ësh

Pas humbjes ndaj Skocisë, Shqipëria e Christian Panuccit merr një lajm të mirë nga FIFA.

Edicioni 2018-2019 i Champions League nisi në mënyrë fantastike, me duele të mëdha, gola dhe emocione.

Kristiano Ronaldo u ndëshkua me karton të kuq, në debutimin e tij në Champions me fanellën e Juventusit.

Duhet të inagurohej në sfidën e fundjavës së kaluar ndaj Liverpoolit, por për shkak se bëhet fjalë për stadiumin më të shrenjtë në botë,

Dita e shtunë do të jetë vendimtare për Teutën, e cila ka një mision shumë të vështirë, në një fushë ku në vitet e fundit ka marrë vetëm

   Të gjithë prisni golin e Cristiano Ronaldo në Ligën e Kampionvëve, por kjo nuk ndodhi.

   Ish-pronari i klubit të Milanit, Silvio Berlusconi nuk ka hequr dorë nga futbolli.

   Ka përfunduar në tragjedi “Medellin Flowers Marathon”, gjysmë-maratona 21 kilometra e zhvilluar në qytetin kolumbian, me liderin i kës