Frikë nga spiunët e Rusisë, kibernetika angleze modifikon celularët e lojtarëve

13/06/2018 - 16:10

Futbollistët e Anglisë kanë marrë leksione ekstra se si të mbrohen nga spiunët rusë të cilët mund të mundohen që t'u prishin punë gjatë botërorit.

Diplomatet kibernetikë fillimisht menduan që lojtarët të merrnin telefona të veçantë për të përdorur gjatë kohës që do të jenë në Rusi.

Por më vonë ata lejuan që futbollistët të përdornin telefonat e tyre duke u instaluar një aplikacion të veçantë që do ti mbrojë nga spiunazhi rus.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Derbi janë gjithmonë ndeshje speciale dhe është e vështirë të parashikosh saktësisht ecurinë e tyre.

Emri i Interit po përhapet në mënyrë shumë të shpejtë në Kinë, aty ku fama e klubit italian po rritet me hapa të shpejtë.

Shtutgarti arriti një fitore tepër të rëndësishme në shtëpi përballë Hertës së Berlinit.

Bledi Shkëmbi, trajneri i Teutës, pas triumfit me Kastriotin për “Gol pas Goli” u shpreh se gjithçka shkoi sikurse e kishte par

Teuta është shumë e fortë për Kastriotin. Vazhdon momenti i artë për “djemtë e detit”.

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho dhe Antonio Conte, aktualisht pa ekip, do të jenë sërish protagonistë të një sfide

Është mbyllur faza e parë e Superligës në basketboll për meshkuj, teksa janë luajtur tri takimet e javës së 10-të.

Humbja e Athinës ndau më dysh vijën e mendimit kuqezi. Secili mban krahun që i duket i drejtë.

Klubi i Besiktas po kalon një periudhë jo shumë pozitive, si në fushën e lojës ashtu edhe jashtë saj.

Një fotografi e madhe e tij ka qenë e vendosur në afërsi të stadiumit të Skënderbeut.