Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Gati rikthimi në kombëtare, Ibra mund të luaj kundër Kosovës

06/03/2021 - 21:32

Zlatan Ibrahimoviç, në moshën 39 vjeç, do të rikthehet në ekipin kombëtar të Suedisë. Pas flirtit me trajnerin Jan Anderson për shumë kohë, kthimi i shtatlartit është konfirmuar.

Sipas “FutbolDirect”, pretendohet se sulmuesi do të grumbullohet për kualifikimet e Kupës së Botës të Suedisë këtë muaj. Suedia do të ndeshet me Gjeorgjinë dhe Kosovën, dhe një miqësore kundër Estonisë.

Lista e të grumbulluarve do të shpallet në 18 mars, por Ibrahimoviç tashmë ka siguruar një vend. Suedezi është aktualisht i dëmtuar, por me shumë mundësi do të kthehet në ndeshjen e dytë për Milanin kundër Mançester Junajtid më 18 mars.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.