Guardiola gati t’i japë lamtumirën Sitit, ja dy destinacionet e mundshme

17/11/2019 - 16:45

Sezonin i katërt në pankinën e Mançester Sitit, duket se do të jetë i fundit për Pep Guardiolën, te skuadra angleze.

Spanjolli ka një kontratë deri në vitin 2021, por sipas “Mirror”, Guardiola do ta prishë dhe do të largohet. Siç raporton media britanike, bashkëshortja e tij Kristina dhe vajza e tij e vogël, janë kthyer në Spanjë, fakt që duket se e mban “peng” trajnerin.

Përpara disa ditësh, në mediat gjermane, qarkulloi lajmi se Guardiola mund të kthehej te Bajerni, gjë që tashmë lidhet më së miri me raportimet nga Anglia.

Por, në Angli nuk përjashtojnë asnjë mundësi, që Juventusi të jetë skuadra e ardhshme e teknikut të suksesshëm spanjoll, që u kërkua me ngulm nga “Zonja” në verën e shkuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Debati mbi futbollistin më të mirë në histori, është gjithnjë një temë e cila gjeneron shumë debat.

PSG hipotekoi kualifikimin për në Champions por më shumë se sa një bileta për në fazën me eliminim direkt, ajo që më bëri më shumë përsht

Inter është kthyer prepotent në Serie A këtë sezon por dështuan në mënyrë të pabesueshme në Champions, duke vërtetuar dhe një herë se jan

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, doli ditën e sotme para mediave, për të folur në prag të ndeshjes së nesërme që ekipi i tij luan kundër

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur në Kategorinë e Dytë në slloveni, teksa një lojtar është përjashtuar nga ekipi i tij.

Hulio Kruz është një nga ata lojtarë që kanë mbetur në zemrat e tifozëve të Interit.

Teuta e Bledi Shkëmbit do luajë ndeshjen e rradhës në kampionat, përball Kukësit në transfertë.

Teuta është duke u përgatitur për një tjetër ndeshje shumë të rëndësishme, atë me skuadrën e Kukësit.

Durrësi dhe Teuta kaluan një peri udhë të vështirë për disa ditë me radhë, por ndaj Skënderbeut ekipi u rikthye te rezultatet e mira.

Sikur të mos mjaftonin polemikat pas eliminimit në Champions League, në rrjetet sociale orët e fundit ka përfunduar në shenjestër Kristia