Ibrahimoviç nuk ndal thumbimet: Milano s’pati kurrë mbret, kanë një Zot!

18/10/2020 - 17:48

Sulmuesi 39-vjeçar Zlatan Ibrahimoviç nuk ndal thumbimet pas derbit të Maddoninës ku shënoi dy gola dhe i dha fitoren Milanit ndaj Interit.

‘’Milano nuk pati kurrë një mbret, kanë një zot’’, kjo është ajo çfarë shkruan Ibra për veten e tij teksa dihet që gjithë lufta në derbin e madh të Italisë, Milan-Inter është se çfarë ngjyra do të veshë qyteti duke ditur se dy ekipet historike janë armike të përbetuara të njëra-tjetrës si dhe zgjatime të njëra-tjetrën pasi Inter ka lindur nga Milan.

Pasi përfundoi ndeshja, Ibrahimoviç menjëherë postoi një foto me dy luanë dhe titullin "Reputacion". Kujtojmë se Ibrahimovic ka luajtur më parë për Inter ku ka realizuar mjaft gola por duket se e ka lënë pas të shkuarën dhe tashmë i intereson vetëm vetja e tij dhe Milan.

Suedezi kaloi COVID-19 duke u karantinuar për dy javë në shtëpi, por ai është rikthyer më i fortë se kurrë teksa Milan për herë të parë pas shumë vitesh kryeson Serinë A me pikë të plota në 4 ndeshje të luajtura.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditët e para kaluan shpejt dhe edicioni i 16 i kampionatit evropian bëhet gati për të prezantuar Spanjën, një ndër skuadrat përfaqësuese

Mjeku i ekipit kombëtar të Danimarkës, Morten Bosen ka konfirmuar se Christian Eriksen kishte pasur arrest kardiak, shkaktarët e të cilit

Skuadra e Teutës ka udhëtuar drejt Ohrit, vend në të cilin do të zhvillojë fazën përgatitore për pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve.

Xhanluixhi Bufon nuk ka ndërmend të mbyllë me futbollin e luajtur, ndonëse është 43 vjeç.

E gjitha bota e futbollit u shokua mbrëmë kur Christian Eriksen u rrëzua në fushë dhe u desh ndërhyrja e mjekëve që të shmangej tragjedia

Pasi udhëhoqi Interin drejt titullit kampion të Italisë, Romelu Lukaku është shndërruar edhe në lokomotivën e Belgjikës, pasi e nisi Euro

Anglia është fituesja e parë e grupit D, duke dalë me 3 pikë nga stadiumi “Wembley”, në ndeshjen përballë Kroacisë.

Bota e futbollit vijon të jetë ende e shokuar për atë që ndodhi me fantazistin danez Christian Eriksen, i cili u rrëzua në fushë për shka

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina është rikthyer të flasë për çështjen e krijimit të Super Ligës.