Interi gjobit Icardin dhe shpall “non-grata” Wanda Narën!

10/01/2019 - 15:04

Pas Radja Nainggolan, Interi përdor dorën e hekurt edhe ndaj kapitenit Mauro Icardi, duke e gjobitur me 100 mijë euro për mungesën në stërvitje gjatë ditës së martë.

Fillimisht ishte programuar që zikaltrit të zhvillonin seancën e parë stërvitore të këtij viti të hënën por trajneri Spalletti i shtyu përgatitjet me një ditë, duke programuar dy seanca të martën e kaluar një në orën 11:00 dhe një tjetër në orën 17:00, në seancën e parë përveç Icardit mungoi edhe Lautaro Martinez por nëse sulmuesi 21-vjeçar arriti në kohë në seancën e dytë stërvitore, kapiteni mungoi sërish pasi ndryshe nga Lautaro u kthye në Buenos Airesi me një ditë vonesë.

Për këtë arsye por edhe për faktin se është kapiteni i skuadrës dhe shembulli për t’u ndjekur nga lojtarët e tjerë, kjo sjellje e Icardit nuk u ka pëlqyer aspak drejtuesve të Interit. Dora e Marottës në klub ka filluar të ndihet dhe zikaltrit e kanë gjobitur Mauriton me 100 mijë euro, me një shifër shumë më të vogël është gjobitur edhe Lautaro Martinez.

Sinjale të forta këto se në klub ka rregull por edhe se raportet mes drejtuesve të Interit dhe Icardit janë të tensionuara për faktin se 25-vjeçari nga Rosario nuk po rinovon kontratën.

Së fundmi mediat italiane shkrujnë se Beppe Marotta dhe Piero Ausilio janë lodhur nga bisedimet me bashkëshorten e futbollistit Wanda Nara që është edhe agjentja e tij dhe nuk duan të negociojnë më me të, por duan që Icardi t’u vendosë në dispozicion një tjetër ndërmjetës për të bërë të mundur rinovimin e kontratës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndeshja e zhvilluar në afërsi të qytetit të Sao Paulos në Brazil midis skuadrave U-20 të Agua Santa dhe Atletiko Mineiro, rrezikoi të shn

Renato Arapi duket se i ka dhënë fund dilemave, duke zbuluar kështu të ardhmen.

Gerhard Progni e nisi këtë sezon si futbollist i Partizanit me të cilët zhvilloi madje dhe ndeshje në kampionat megjithatë nëse aty ishte

Rrufe në qiell të pastër. Anulohet shitja e Latif Amadu te Shakhtyor Soligorsk në kampionatin bjellorus.

Kompania Suning, njëkohësisht pronarët e Interit po punojnë fort për të sjellë një biznesmen tepër serioz dhe të fortë për të marrë aksio

Armando Sadiku kthehet te Lugano në Superligën e Zvicrës, ekip ku luajti për herë të fundit në elitën e futbollit helvet para se të niste

Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, është gati t’i bashkohet skuadrës italiane të Ferrar

Milani ishte në ndjekje të bomberit të Genoas Kriztozof Piatek por së fundmi gjerat morën tjetër rrjedhë.

Mbrojtësi i Teutës, Ditmar Bicaj ka folur për fazën përgatitore, ndeshjet miqësore, objektivat e skuadrës si dhe çështjen titull.

Një episod i rëndë ku u përfshi piloti rus Andrey Karginov ndodhi në gjatë një gare në Dakar 2019.