Java e 31-të në 2 ditë, nis në kryeqytet, mbyllet në Korçë!

22/04/2019 - 17:12

Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka humbur aspak kohë duke publikuar oraret kur do të luhen 4 sfidat e javës së 31-të. Duke patur parasysh faktin që të mërkurën do të luhen gjysmëfinalet e para të Kupës së Shqipërisë, të shtunën e ardhshme do të luhet vetëm një takim ai mes Partizanit dhe Laçit, ndeshja e vetme në kalendar ku asnjëra mes dy skuadrave nuk është e impenjuar në gjysmëfinalet e Kupës.

Partizani-Laçi do të luhet të shtunën në orën 19:00, ndërkohë që 3 sfidat në program për të dielën do të zhvillohen në dy fasha të ndryshme oraresh. Në orën 16:00, Luftëtari do të presë në Gjirokastër, Tiranën në një duel të drejtpërdrejtë për mbijetesën ndërkohë që Kukësi do të presë Teutën në Kamëz. Në mbrëmje në orën 19:00 në Korçë do të luhet supersfida Skënderbeu-Flamurtari.

Kategoria Superiore –  Java 31

E shtunë, më 27 prill 2019
Ora 19:00 | Partizani-Laçi

E diel, më 28 prill 2019

Ora 16:00 | Luftëtari-Tirana
Ora 16:00 | Kukësi-Teuta
Ora 19:00 | Skënderbeu-Flamurtari

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sezoni i ri i Kategorisë Superiore do të nis në “kaos”.

Roma arriti akordin me Chelsean, për të marrë në huazim me të drejtë blerjeje mbrojtësin italian Davide Zapacosta, i cili luante prej dy

Një ngjarje e shëmtuar është regjistruar në Bern të Zvicrës, para fillimit të ndeshjes mes Jang Bojs dhe Crvena Zvezdës.

Manchester United po përballet me një faturë të kripur prej 36 milionë paundësh nëse huazimi i Alexis Sanchez tek Inter Milan bëhet i për

Pas afrimit të sulmuesit ganez Sasid Abdul Khalid, Teuta ka bërë një tjetër lëvizje të rëndësishme në prag të sezonit të ri.

Teuta duket se ka bërë një përforcim cilësor në repartin e avancuar.Është klubi i Prishtinës në Kosovë, që njofton mbylljen e bashkëpunim

“Mezi po pres ditën e nesërme për të takuar kolegët e mi në stërvitje”, ishin fjalët e Felipe Kutinjos në prezantimin ditën e hënë.Edhe p

Jurgen Klopp surprizon jo pak me deklaratat e tij.

Ylli portugez nuk ka vendosur ende se kur do të ndalet së luajturi futboll, por thotë se kjo mund të ndodhë vitin tjetër.

Në Brazil janë të dashuruar me futbollin aq sa nuk ka rëndësi se ku luhet dhe për çfarë objektivi luhet pasi tifozët nuk mungojnë asnjëhe