Kasijasi fitoi betejën me jetën, dedikimi prekës i bashkëshortes së tij

03/05/2019 - 12:12

Iker Kasijas pësoi dje një atak kardiak, i cili ka tronditur gjithë botën e futbollit.  Ai është shtruar drejt e në spital ku ka marrë urgjentisht ndihmën e mjekëvë dhe ka fituar betejën për jetën e vet.

"Gardiani" i portës së Portos, me respektin që të gjithë kanë për të ka marrë me mijëra mesazhe të cilat ishin në krahun e  tij. Por më i veçanti mund të quhet ai i partneres së tij, Sara Karbonero.

Gazetarja dhe Ikeri janë të martuar dhe kanë një djalë. "Jeta ka mënyra të ndryshme për të na treguar se duhet shijuar çdo moment. Fatmirësisht, gjithçka ka qenë një shok, faleminderit të gjithëve për dashurinë e treguar dhe shqetësimin", ka qenë mesazhi i Karboneros, që i ka prekur të gjithë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Debutim në Champions brenda në “San Siro”, dhe me një gol ndaj Interit.

Skuadra e Teutës e ka nisur mirë kampionatin teksa edhe në këtë sezon ashtu si në të kaluarin pretendon të paktën kualifikimin në Europë,

Ashtu siç ishte parashikuar, Aleksandr Kokorin dhe Pavel Mamev i dhanë lamtumirën qelive të burgut.

Tifozët e Juventusit nuk ishin të pranishëm në stadiumin 'Wanda Metropolitano" për ndeshjen ndaj Atlteico Madrid në Champions League.

Teuta është një nga skuadrat më simpatike të krijuara në këtë sezon futbollistik.

Një ndeshje futbolli midis dy shkollave në Xhamajkë, për pak sa nuk është kthyer në një tragjedi.

Barazimi 1-1 me Slavian e Pragës në shtëpi, nuk është kurrsesi debutimi që Antonio Konte dhe tifozët e Interit prisnin në Champions Leagu

Çelsi e nis keq aventurën në Ligën e Kampionëve, pasi humbi brenda  në shtëpi në ndeshjen hapëse 0-1 nga Valencia.

Teuta pret që të “përforcohet” para Korçës. Sherif Kallaku ka zbritur më në fund në fushë.