Ndërhyn Messi, bind Neymar të zgjedhë Barçën

14/08/2019 - 10:11

“Do vish te ne, nuk ke punë te Reali i Madrdit” kanë qenë pak a shumë këto fjalët që Lionel Messi i ka thënë Neymar menjëherë sapo është zbuluar interesi maksimal i Los Blancos për brazilianin. 5 herë fituesi i Topit të Artë e ka të pamundur të pranojë që një ish-i Barçës me të cilin ka ndarë momente lavdie dhe zhgënjime të jetë në krahun tjetër të El Classicos dhe jo me fanellën blaugrana.

E përditshmja madrilene “Marca” ka zbuluar se ka pasur një telefonatë mes numrit 10 të katalanasve dhe sulmuesit të PSG dhe argjentinasi ka qenë i qartë në fjalët e tij.

Në çastin kur në vitin 2017 Neymar u largua në drejtim të PSG u përfol se një nga arsyet ishte Messi dhe fakti që te Barça “La Pucla” do të ishte gjithnjë violina e parë, por koha ka treguar se nuk ka pasur asnjë krisje mes të dyve, përkundrazi kanë një mardhënie mjaft të mirë shoqërore së bashku edhe me Suarez.

Për hir të së vërtetës të paktën duke iu referuar mediave ndërkombëtare, edhe dëshira e 27-vjeçarit është të rikthehet tek azulgranët dhe jo të nënshkruajë me klubin 13 herë kampion të Europës.

Për të kënaqur edhe vetë futbollistin po përflitet orët e fundit që PSG është duke diskutuar me Barcelonën dhe akordi për rikthimin e Neymar në “Camp Nou” nuk është shumë larg konkretizimit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Reali i Madridit i shpëtoi turpit në minutat e fundit ditën e djeshme në Ligën e Kampioneve, teksa arriti të barazojë 2-2 Myshengladbahun

Lajm i madh për futbollin shqiptar.Bojkotit mesa duket po i vjen fundi dhe për këtë një sinjal e ka dhënë Federata Shqiptare e Futbollit

Probleme për ish-mesfushorin e Kombëtares, Jurgen Gjasula.

Koronavirusi ka shpërthyer keq te skuadra italiane e Rexhianës, e cila militon në Serinë B.

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të zhvillojë një miqësore vëllazërore me Kosovën më 11 nëntor 2020, datë kur më herët ishte njoftuar

Rubin Hebaj nuk u jep rëndësi rekordeve personale, por e ka të qartë se prej tij priten golat.

Nuk do të ketë sfidë Lionel Messi kundër Cristiano Ronaldo.

Pas një vere të trazuar, karakterizuar nga kriza me Leo Messi, Barcelona zhytet në kaos pikërisht në vigjilje të sfidës së Champions Leag

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino ka rezultuar pozitiv me Covid-19.