Ndodh në Premier Ligë/ Portieri i Mançester Junajtid bën gjyqtarin e katërt në sfidën ndaj Njukastëllit, ja arsyeja

22/02/2021 - 13:34

Një episod special që shkaktoi habinë e të gjithëve,  u regjistrua në sfidën mes Mançester Junajtid dhe Njukastëllit e vlefshme për Premier Ligën angleze.

Protagonist ishte portieri rezervë i “djajve të kuq”, Li Grant, i cili u shfaq duke bërë detyrën e gjyqtarit të katërt në minutën e 88-të të sfidës, kur trajneri Solskjaer vendosi të aktivizonte Huan Matën dhe të riun Shola Shoretire.

Në këtë moment, tabela që sinjalizon zëvendësimet u ngrit nga portieri Li Grant dhe jo nga gjyqtari i katërt siç ndodh zakonisht.

Arsyeja e përfshirjes së Grant, është kufizimi rreth pandemisë, që do të thotë, se një pjesëtar i stafit të klubit përkatës që kryen zëvendësimin duhet të mbajnë vetë tabelën digjitale, duke e kufizuar numrin e njerëzve që e prekin me dorë atë. 

38-vjeçari, Li Grant është pjesë e “Djajve të Kuq” nga viti 2018 kur iu bashkua Mançesterit nga Stok Siti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dëmtimi në ndeshjen ndaj Romës një javë më parë bëri që Zlatan Ibrahimovic të mos vihej në dispozicion të Stefano Piolit gjatë kësaj jave

Diego Maradona u nda nga jeta në nëntorin e vitit të kaluar për shkak të një arresti kardiak në moshën 60-vjeçare.

Zlatan Ibrahimoviç, në moshën 39 vjeç, do të rikthehet në ekipin kombëtar të Suedisë.

Arsenali e ka të vështirë të afrohet me zonën europiane.

Në fund të këtij edicioni, veç kampiones, tri skuadrat e tjera shqiptare nuk do të garojnë për Europa Ligën, por Konferencë Ligën.

Pavarësisht se do të vazhdojë të qëndrojë në Europë edhe kur të “varë këpucët në gozhdë”, Luis Suarez ka investuar në vendin e tij të lin

Vera ishte e gjatë për Dejvi Bregun, pothuajse si një telenovelë që kërkonte një fund të lumtur në merkato, por fundi i lumtur nuk erdhi

Suning Group duhet të gjejë një zgjidhje për të zgjidhur probleme financiare që Interi ka.

Barazimi i beftë në transfertën ndaj Sassuolos, me një penallti naive të shkaktuar nga mbrojtësi grek Kostas Manolas në sekondat e fundit

Tifozët e Milanit dhe Interit sfiduan pandeminë në 21 shkurt, pasi mijëra prej tyre u grumbulluan para stadiumit “San Siro” në prag të de