Neymar i bashkohet Ronaldos në Torino…(VIDEO)

10/07/2019 - 16:20

Cristiano Ronaldo dhe Neymar së bashku në Torino! Ëndrra e tifozëve të Juventusit bëhet realitet në një spot dedikuar merkatos braziliane.

Të martën, O’Ney, që sapo kishte braktisur grumbullimin e PSG-së, duke nxitur irritimin e drejtorit sportiv të parizienëve, Leonardo, ka bërë një vizitë të shkurtër në kryeqendrën e Piemontit, sikurse dëshmohet edhe nga Ricky Regufe, mik i CR7, për një impenjim reklamues.

Pjesa e parë e spotit ishte realizuar që në muajin prill, kurse në pjesën e dytë dy yjet e futbollit sfidohen në ping pong, një duel që nuk njeh fitues.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Robert Levandovski është padyshim një nga sulmuesit më të mirë të momentit në rolin e tij.

Një thesar i vërtetë, si askush në Europë.

Ish-trajneri i Mançester Junajtid, Sër Aleks Ferguson, është akuzuar nga një menaxher që akuzohet për korrupsion, se ka trukuar një ndesh

Milani dhe Interi shkojnë përpara sëbashku, shumë kompaktë dhe me objektivin për të ndërtuar stadiumin e ri në zonën ku ndodhet aktualish

Ishin bërë të shpeshta, thuajse të zakonshme, grabitjet e shtëpive të futbollistëve në Madrid në kohën që këta të fundit ishin duke zhvil

Kampioni shqiptar i shtangës, Briken Calja, ka akuzuar ashpër nëpërmjet një reagimi  në rrjetet sociale institucionet shqiptare, që vazhd

Lionel Mesi ditën e djeshme, ka marrë çmimin “Këpuca e Artë”, të cilin e fitoi sezonin e kaluar.

300 nxënës të 30 shkollave 9-vjeçare në Durrës kanë marrë pjesë sot në aktivitetin sportive, Krosi i Vjeshtës.

Në fund të çdo ndeshjeje, UEFA bën edhe klasifikimin e futbollistëve pjesëmarrës në edicionin kualifikues.Për futbollistët shqiptarë, lid