Ngjarje e rëndë në stadium, tifozët plagosin një polic (VIDEO)

10/06/2019 - 14:58

Përballja mes skuadrave rumune Universitad Kluzh dhe Hermansatdt, rrezikoi të kthehej në një tragjedi.Ndeshja e vlefshme për “Play Out”, ishte 0-2 në favor të miqve dhe kjo bëri që tifozët vendas të Universitad Klyzh të shpërthejnë, duke u munduar t’ia nxjerrin gjithë mllefin e tyre policit në stadium.

Ata e kanë goditur policin në kokë me një mjet të fortë duke i shkaktuar atij edhe çarje dhe për pasojë, ka humbur shumë gjak duke rrezikuar edhe jetën.

Polici është shoqëruar menjëherë në spital ku ka marrë edhe ndihmën e parë, dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Policia rumune ka nisur hetimet për identifikimin e autorëve që kryen këtë akt vandal.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka vlerësoi me nota maksimale paraqitjen e kombëtares ndaj Moldavisë, por edhe pun

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të "Tre Luanëve".

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të “Tre Luanëve”.

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit.

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.