Një tjetër titullar drejt largimit, futbollisti i Teutës shumë pranë transferimit në… Kosovë

31/07/2020 - 15:55

Pas Sherif Kallakut, një tjetër futbollist pritet të largohet nga Teuta, bëhet fjalë për mbrojtësin nga Maqedonia e Veriut, Balgoja Todorovski, i cili ka konfirmuar se kontrata me durrsakët ka përfunduar dhe ndaj tij ka pasur interesime nga disa skuadra nga Kosova.

“Kontrata ime me Teutën e Durrësit më ka përfunduar dhe tani jam futbollist i lirë. Nga Kosova për mua janë të interesuara disa skuadra, por nuk mund të përmendi emra si shkak i korrektësisë ndaj tyre, por mund të them se bëhet fjalë për skuadrat që përfunduan në kreun e tabelës këtë vit dhe me gjasë karrierën do ta vazhdojë në Kosovë”, u shpreh Todorovski.

35-vjeçari ka një karrierë të pasur, ku në të kaluarën është aktivizuar me Vardarin, Shkëndijën, Dinamo Bukuresht, Gloria Bistrita, etj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak ditë më parë mediat italiane raportuan se babai i Lionel Messit, Jorge Messi ka blerë një apartment në rrugën Joe Viale, shumë pranë

Në Itali fitoi titullin kampion për të nëntin sezon radhazi, por në Europë, Juventusi tregoi sërish se i mungon diçka për të fituar, pasi

Samir Handanoviç mbetet e tashmja për rolin e portierit të Interit, por në ambientet zikaltër po reflektojnë edhe mbi të ardhmen.

Klaus Gjasula është një nga lojtarët shqiptarë më të përfolur gjatë sezonit të sapo mbyllur.

Maurizio Sarri nuk është më trajneri i Juventusit.

Është gjithmonë e vështirë të gjesh fjalët e duhura për të treguar se si ndihet një futbollist që sapo është ngjitur në majën e podiumit.

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.