Nota e Kumbullës në debutim nga Eurosport, vlerësimi më i lartë në repartin difensiv të Romës

28/09/2020 - 13:51

Mbrëmjen e djeshme, Marash Kumbulla debutoi me fanellën e Romës dhe paraqitja ishte nga ato dinjitozet.

Përballë mbrojtësit të kombëtares ishte Juventusi, teksa në fushë ishte Ronaldo me shokë. Por, kjo nuk e bëri aspak të ndrojtur 20-vjeçarin që kontribuoi për të ndalur bardhezinjtë me rezultatin 2-2.

Në vlerësimet pas ndeshjes nga ana e Eurosport bie në sy se nota e Marash Kumbullës (6.5) është më e larta në repartin difensiv të Romës, ndërsa nga ana tjetër vetëm Danilo (7) vlerësohet më shumë se shqiptari.

Kumbulla, 6.5- “Provon që mund të thotë fjalën e tij edhe në një skuadër të madhe. I sigurt, i kujdesshëm, ndonjëherë me pak hezitim”, ishin fjalët e Eurosport për ndeshjen e zhvilluar nga Kumbulla.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Milani dhe Roma ofruam një mbrëmje emocionuese në përplasjen e fundjavës në Serinë A (3-3), por spektakli i “San Siros” u njollos në njëf

Milani nuk arriti të afronte në skuadër një qëndërmbrojtës në merkaton e verës dhe do të tentojë ta bëjë këtë në merkaton e dimrit në mën

Maurizio Sarri është shumë pranë zgjidhjes së kontratës me Juventusin.

Liga Profesioniste e futbollit e mbledhur në orën 13:00 të kësaj të enjteje, ka vendosur t’i japë fund bojkotit dhe të nisë kampionatin e

Aleksandër Pato do të rikthehet në futbollin italian për të nisur një eksperiencë të re.

Futbolli është shumë më tepër se një lojë 90 minuta teksa ia del gjithnjë të përfshijë shumë njerëz të cilët apasionohen dhe më pas e bëj

Lorenco Vila krenohet me Teutën. Sulmuesi mendon se skuadra është më shumë se gati për ta nisur sezonin dhe ëndërruar titullin.

Reali i Madridit i shpëtoi turpit në minutat e fundit ditën e djeshme në Ligën e Kampioneve, teksa arriti të barazojë 2-2 Myshengladbahun

Lajm i madh për futbollin shqiptar.Bojkotit mesa duket po i vjen fundi dhe për këtë një sinjal e ka dhënë Federata Shqiptare e Futbollit