Përfundon “dashuria” mes Balotellit dhe Brescias, sulmuesi drejt kampionatit turk

27/03/2020 - 13:00

Mario Balotelli pritet t’i japë fund aventurës së tij te Brescia pas vetëm një sezoni, pasi përveç golave të paktë të shënuar, ka kompromentuar tërësisht edhe marrëdhëniet me presidentin Cellino e drejtuesit e tjerë të klubit.

Sulmuesi italian iu bashkua “dallëndysheve” këtë verë, por përtej bujës së madhe, arriti të tregojë shumë pak në fushë, duke shënuar vetëm 5 gola në 19 ndeshje, ndërsa Brescia renditej në vendin e fundit kur u ndërpre kampionati.

Gjatë kësaj kohe, sulmuesi është përfshirë disa herë në debate me drejtuesit e klubit, ndërsa së fundi me deklaratat publike që ka lëshuar, ka detyruar zyrën e shtypit të Bresicas që të distancohet disa herë.

Në marrëveshjen mes palëve thuhet se do të negociohet rinovimi nëse Bresica do t’ia dalë të qëndrojë në Serinë A, por edhe nëse kjo ndodh, Balotelli është i destinuar të largohet, ndërsa Mino Raiola ka nisur kontaktet me klubin turk të Galatasarayt.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Interi ka hedhur në “kosh” ofertën e Barcelonës 50 milionë euro plus dy futbollistë për të marrë në këmbim sulmuesin argjentinas Lautaro

Në pritje të vendimit të qeverisë shqiptare për lejimin e zhvillimit të aktiviteteve sportive, Federata Shqiptare po vazhdon përgatitjet

Si sot një vit më parë Massimiliano Allegri i dha fund aventurës me Juventusin skuadër me të cilën fitoi 5 tituj kampion radhazi.

Me  merkaton e verës që po afron, skuadrat evropiane po bëjnë gati planet për lëvizjet e tyre.

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë dhe kapiteni i Paderbornit, Klaus Gjasula, ka një pikë të dobët: kartonët e verdhë!

Panathianaikos nuk u ndahet futbollistëve shqiptarë.

Ndalimi i grumbullimeve në kohën e koronavirusit është diçka e ndaluar nga autoritetet shëndetësore në mbarë botën.

Milani po shton presionin për Denzel Dumfries dhe sipas mediave italiane është ekipi favorit për të firmosur me holandezin.

Nik Kirgios, është padyshim një nga tenistët më funny në historinë e këtij sporti tepër popullor.