Politano pranon të vihet nën urdhrat e Gatuzos, Interi gati të rrëmbejë yllin e Napolit

25/01/2020 - 19:11

Interi po punonte për të larguar Mateo Politanon nga skuadra. Italiani ka rënë dakord, por me një kusht, që të transferohej në Romë. Megjithatë, kjo gjë duket se ka qenë e pamundur për t’u realizuar nga drejtuesit zikaltër pas dështimit në tratativën me Spinacolën. Por, ish-lojtari i Sasuolos ka ndërruar mendje disa orë më pas dhe pasdite i ka thënë “po” largimit në një skuadër tjetër.

Napoli kishte shfaqur interes për lojtarin, duke i bërë një ofertë atij. Ky i fundit ka pranuar një kalim te bardhekaltrit në ditët në vazhdim. Ndërkohë, Interi po mundohet që të shfrytëzojë këtë takim me drejtuesit napolitan për të biseduar rreth një transferimi të mundshëm të Dris Mertensit në Milano.

Belgut i skadon kontrata në fund të sezonit dhe gjasat që ai të rinovojë me italianët janë të pakta. Kështu, zikaltrit duan të përfitojnë nga ky moment, duke ua rrëmbyer sulmuesin napolitanëve në qershor.

Mertens pëlqehet shumë nga Antonio Konte. Ky i fundit i ka bërë një kërkesë personale Bepe Marotës për ta pasur në skuadër. Kujtojmë se belgu është edhe shok skuadre në kombëtare me sulmuesin Romelu Lukaku që erdhi në fillim të sezonit nga skuadra e Mançester Junajtid.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nuk është ende zyrtare, por me sa duket Zlatan Ibrahimoviç e ka vendosur se çfarë do të bëjë gjatë sezonit të ardhshëm.

Finalja e Kupës së Shqipërisë të këtij edicioni do të shohë përballë njëra-tjetrës skuadrat e Tiranës dhe Teutës, dy ekipe të cilat do të

Dejvid Kapllanin mund ta quani ndryshe “njeriun e Kupës”. I shënoi Vllaznisë në çerekfinale dhe tashmë Kukësit.

Teuta ia doli të kalojë në finale, duke mposhtur Kukësin me përmbysje, në një ndeshje me të vërtetë spekatkolare.

Diego Armando Maradona mbetet një personazh i shumë bëmave jasht

Interi është gati t’i ofrojë Milan Skriniarin Manchester United për të bërë të mundur transferimin në Milano të sulmuesit francez të “Dja

Luis Suarez ka thënë se sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, do të ishte i mirëpritur në Camp Nou, duke e quajtur një lojtar me të vërte

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i dha të drejtë Man.City duke shfuqizuar dënimin e dhënë nga UEFA.

Futbollisti i Interit Marselo Brozoviç reagoi në mënyrë ironike ndaj heqjes së patentës së automjetit të tij dhe gjobitjes prej klubit pë

Drejtori sportiv i Romës Xhanluka Petraki është shkarkuar nga detyra që mban në klubin verdhekuq.