Portieri shqiptar renditet i dyti në listën e golashënuesve në Superligë

16/09/2019 - 17:14

Janë të rralla rastet kur portierët e skuadrave bëhen golashënues.

Gardiani i skuadrës shqiptare, Bylisit, Isli Hidi ka realizuar dy gola në katër javët e para në kategorinë superiore dhe momentalisht renditet i dyti në tabelën e golashënuesve pasi 3 lojtarët Fili, Halili dhe Shkurtaj janë me nga 3 gola.

38-vjeçari ka realizuar kundër dy skuadrave të mëdha të Shqipërisë, Kukësit dhe Skënderbeut.Të dy golat Hidi i ka shënuar nga penalltia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të premten Teuta do kërkojë të thyejë “tersin” dhe të dalë me tri pikë nga përballja tejet e rëndësishme me Flamurtarin.

Teuta vijon me intensitet punën për ndeshjen me Flamurtarin, por përgatitjet kanë qenë të kushtëzuara nga numri i lojtarëve në stërvitje.

Tottenham ka filluar të interesohet për Jose Mourinhon si trajnerin e tyre të ardhshëm.Sipas mediave angleze Pochettino do të largohet gj

Presidenti Ilir Meta iu është bashkuar mesazhe të ngushëllimit për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit shqiptar Mico Papadhopulli.

Ka pak gjasa të ndodhë, për të mos thënë nuk ka fare nëse nuk do të ketë një përshkallëzim të situatës në ndeshjet e ardhshme të kombëtar

Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e Juventusit ta paktën deri në përfundim të kontratës aktuale.

A e keni imagjinuar se diferencën mes një medaljeje të artë dhe asaj të argjendtë mund ta bëjë higjiena personale?

Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar sot për abuzim racial ndaj lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes kualifikuese në Euro 2020 Bullgari-Ang

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.