Reali i Madridit e siguron Iscon deri në fund të karrierës me 700 milionë euro

Postuar: 11/08/2017 - 15:04

Isco dhe Real Madrid kanë gjetur akordin për të vazhduar edhe më tejë së bashku.Spanjolli 25-vjeçarë ka rinovuar kontratën e tij me Realin e Madridit edhe për 5 vite të tjera. Spanjollit nuk është menduar për ta lënë me kaq fletën ebardhë, pasi mbretërit kanë menduar dhe për një kaluzolë ekstreme.

Nëse Barcelona nuk i kushtoi shumë vëmendje Neymarit në fillim dhe ia vendosi 222 milionë euro kësaj i trembet Reali i Madridit duke i nënshkruar Iscos një klauzolë prej 700 milionë eurosh. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Edhe pse është muaji mars, merkatoja e skuadrave të mëdha në Europë nuk fle kurrë.

   Mund të jetë Roberto Firmino zëvendësuesi i Robert Lewandowski te Bayern Munich.

Një ish-miss Bum Bum ka hedhur në gjyq Cristiano Ronaldon pasi pretendon se ai është tallur dhe e ka abuzuar seksualisht.

Futbollisti zviceran Valon Behrami dhe skiatorja zvicerane Lara Gut duket se kanë gjetur njëri-tjetrin.

Një episod i pabesueshëm ka ndodhur në ndeshjen mes skuadrave braziliane Botafogo dhe Vasco de Gama.

Tjetër çmim për Cristiano Ronaldon që i shoqëruar nga partneria e tij Georgina Rodriguez u nderua në mbrëmjen gala të Federatës Portugeze

Marcelo Brozoviç ishte protagonist për keq, teksa debatoi me një fotograf, përpara se të nisej për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me

Spanja arriti të kualifikohej për në Europianin e vitit 1984 pas fitores 12-1 ndaj Maltës në ndeshjen e fundit.

Shumica e lojtarëve mund ta ëndërrojnë të veshin fanellën e Barcelonës, por ka dhe nga ata që e refuzojnë.