Ronaldo, sezoni më i dobët i 10 viteve

15/05/2019 - 16:52

Dakord, nuk triumfoi dot në atë kompeticion për të cilin erdhi. Por sezoni i parë i Cristiano Ronaldos në Torino nuk mund të konsiderohet kurrsesi i dështuar.

Portugezi ridimensionoi markën e klubit ndërkombëtarisht, edhe pse numerikisht shifrat thonë se bëri sezonin më të dobët të 10 viteve të fundit.

Këtë sezon ai luajti 42 ndeshje në total (3556 minuta mes kampionatit, Champions-it, Kupës dhe Superkupës së Italisë) duke shënuar 28 gola, një rezultat më i dobët në krahasim me ato 9 vitet që kaloi në Madrid.

Por sezoni nuk ka përfunduar. CR7 ka ende ndeshjen kundër Atalantës dhe Sampdorias për të realizuar të paktën 5 golat që i duhen për të barazuar rezultatin më të keq të 10 viteve të fundit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi duket i vendosur për Mauricio Poçetinon dhe zërat nga Torino sa vijnë e bëhen më të fortë për trajnerin e Totenhemit.

Java e fundit e Serie A kurrë nuk ka qenë kaq e rivalizuar sa këtë sezon, teksa luftë ka në çdo front, përveç titullit, që është siguruar

Mes Realit të Madridit dhe Garet Bejl ka një konflikt serioz. Klubi dëshiron të shesë, ndërsa 29-vjeçari nuk ka ndërmend të lëvizë.

Një deklaratë e bujshme e yllit francez, Kilian Mbape gjatë ceremonisë ku u shpall lojtari më i mirë i sezonit në Ligën 1 franceze është

Nga Anglia vijnë lajme negative për të gjitha klubet e mëdha europiane, që ëndërrojnë Pep Guardiolën.

Në futboll ka patur shumë raste kur nje futbollist ka humbur jetën në fushën e lojës por që një tragjedi e ngjashme të përsëritej me një

Futbollisti i Teutës, Gerhard Progni, analizoi ecurinë e skuadrës së tij këtë sezon, teksa nuk nguroi të fliste edhe për ish-skuadrën e t

Goga Basket është skuadra kampione e Shqipërisë në basketboll për meshkuj, për këtë sezon, pasi mposhti në finale Teutën me rezultatin e

Edhe pse Seria A, La Liga dhe Ligue 1 ende nuk janë mbyllur, në të pesë kampionatet elitare në Europë janë shpallur matematikisht skuadra

Shqipëria ka në program dy ndeshjet e radhës për kualifikueset e Euro 2020.