Stërvitja e fundit, ja si pritet të luajnë korçarët ndaj Flamurtarit

24/08/2019 - 16:49

Skënderbeu e mbylli dje stërvitjen e fundit në prag të ndeshjes së parë të kampionatit kundër Flamurtarit. Daja fillimisht e ka nisur me analizë dhe ushtrime të thjeshta fizike gjatë paradites dhe më pas me një seancë të plotë pasdite.

Numri një i pankinës korçare ka ndarë edhe formacionin përkatës për këtë takim. Dukshëm që pjesën më të madhe e zënë lojtarët me të cilët Daja ka punuar gjatë kësaj kohe teksa afrimet e fundit do ta nisin nga stoli në pjesën e mbetur të ndeshjes do të ketë hapësira.

Në kushte të tilla gjithçka do të nisë me Koliçin në portë për të vijuar më pas me një rreshtim me katër mbrojtës, ku do të luajnë Vitija në të djathtë dhe Pëllumbi në të majtë të mbrojtjes, ndërsa qendra do të plotësohet nga Pollozhani dhe Turtulli, që do të debutojnë si korçarë në këtë sezon.

Në mesin e fushës, nëse Dita dhe Muzaka janë titullarë dukshëm, Taipi është më i avantazhuar se Daja për të luajtur nga minuta e parë. Kjo, për shkak se e njeh mjaft mirë lojën e grupit. Më tej Gripshi nga e djathta dhe Bregu nga e majta do të mbështesin Blerim Krasniqin, të vetëm në majën e sulmit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida e kthimit e raundit të 1/8-ave mes Inter dhe bullgarëve të Ludogorets do të luhet të enjten e ardhshme në San Siro siç është në pro

Massimo Moratti në një intervistë për mediat italiane foli për periudhën që ka qenë president i Interit, për ecurinë zikaltërve në këtë s

Numri i viktimave nga Coronavirusi është rritur në Itali dhe emergjenca ka kapur kufirin maksimal.

Shqipëria në basketboll për meshkuj ka arritur të marrë fitoren e parë në eleminatoret e botërorit 2023.

Martin Breithueit ishte një nga sukseset e skuadrës së Setienit përveç fitores bindëse ndaj Eibarit.

Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Serisë A.

Kategoria Superiore ka mbyllur dje javën e 23 të saj, me disa rezultate interesante dhe plot gola.

Tajson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rendë, pas fitores që mori ndaj Deontei Uajlder, me KO teknik, në raundin e shtatë, n

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë

Frika për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sporti