Tefik Osmani përfundon aventurën te durrsakët dhe shkon tek Tirana

21/07/2019 - 13:58

Klubi i Teutës përmes një njoftimi në faqen zyrtare në “Facebook”, ka bërë me dije se është ndërprerë bashkëpunimi me Tefik Osmanin. Mbrojtësi shtatlart pas një sezoni te durraskët, largohet dhe destiancion është Tirana, pasi është gjetur akordi.

Pritej vetëm përfundimi i aventurës europiane, që të njoftohej ky vendim nga klubi i Teutës.Njoftimi i klubit:Zyrtare: Tefik Osmani largohet nga Teuten. Klubi njofton se mbrojtësi ka përfunduar aventurën e tij me ekipin e Teutes.

KF Teuta falenderon Osmanin për kontributin e dhënë me fanellën e Teutës në rrugën drejt europes dhe i urojmë futbollistin të ketë shëndet dhe shumë suksese në vazhdim të karrierës së tij.

Ndërkohë ka reaguar vet Tefik Osmani, i cili përmes statusit në “Facebook”, ka falenderuar presidencën dhe Shkëmbin. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Carlo Ancelotti në sytë e lojtarëve por dhe vetë pasuesit të tij, Rino Gattuso, shihet si një baba, një trajner i qetë, i cili krijon mar

Kristiano Ronaldo bëhet shpesh herë protagonist si në fushën e futbollit ashtu edhe jashtë saj.

Kontrata e Sebastian Vettel me Ferrarin është e vlefshme edhe për një vit, pra skadon në fund të vitit 2020, por gjermani nuk e ka të qar

Teuta ka arritur të fitoi derbin ndaj Goga Basket.

Gjykata Civile e Milanos ka dënuar firmën e njohur të veshjeve Dolce & Gabbana srl që t’i paguajë Diego Armando Maradonës 70 000 euro

Kukësi-Teuta është gjithmonë një ndeshje me emocione dhe rezultate të paparashikueshme, qoftë kur është luajtur në Durrës, e gjithashtu n

Protagonist i padiskutueshëm për kthesën e Teutës ishte një 20- vjeçar.

Teuta provoi edhe një herë entuziazmin e një takimi të fituar, një ndjenjë e cila i mungonte nga data 18 tetor dhe e bëri në një çast shu

Sot po luhen ndeshjet e fundit të Uefa Youth League (Championsi i të rinjve) sa i përket fazës së grupeve.

Çdo e keqe e ka një të mirë edhe për Carlo Ancelottin i cili vetëm pak orë pas shkarkimit nga stoli i Napolit mund ta shohë veten në pank