Teuta luan me një mungesë të konfirmuar

04/12/2020 - 12:15

Teuta do të luajë nesër në 16:45 me Kastriotin, në duelin që vlen për javën e gjashtë të Superligës shqiptare. Trajneri Edi Martini nuk do të ketë të gatshëm për këtë duel qëndërmbrojtësin Rustem Hoxha.

Një nga lojtarët kryesor të prapavijës te “Djemtë e Detit” u ndëshkua me karton të kuq në sfidën e barazuar me Bylis, duke qenë mungesë për stafin teknik.

Durrsakët do kërkojnë t’i rikthehen sukseseve me pikë të plota, ndërsa përballë do të kenë surprizën e pesë javëve të para të Superligës. Kastrioti i ka bërë një nisje të mirë sezonit, teksa Teuta ka dy barazime “të thata” në dy javët e fundit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Reshjet e dendura të dëborës që kanë rënë ditët e fundit në qarkun e Korçës, e kanë bërë të pamundur zhvillimin e ndeshjes së kampionatit

Zgjedhjet për presidencën e Barcelonës pritet të zhvillohen më 7 mars 2021.

Lajm i keq nga Baseli për mesfushorin e Kombëtares Shqitare, Taulant Xhaka.

Lorenco Vila e sheh si rrjedhë logjike fitoren ndaj Bylisit.

Ildi Gruda shënoi dje golin e tij të parë në Kategorinë Superiore.

Teuta mori fitoren e parë në kampionat në shtëpi, teksa mposhti me rezultatin 2-0 Bylisin.

Një ndeshje e bukur në Durrës, me Teutën që fiton dhe tashmë është në vend të dytë duke ndjekur Vllazninë “këmba këmbës”, ndërsa Bylisi k

Zinedine Zidane premtoi se Reali i Madridit do të fitonte një tjetër trofe gjatë këtij muaji, pikërisht atë të Superkupës së Spanjës, por