Teuta vazhdon spastrimet, largon edhe dy futbollistë të tjerë

11/06/2019 - 10:06

Klubi i Teutës vijon ende spastrimet në skuadër dhe pas Amadou Latif e Erlis Frashërit, sot ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit edhe me dy futbollistë të tjerë që veshën fanellën e ekipit gjatë këtij sezoni.

Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin shkodran Ditmar Bicaj dhe mesfushorin Sekou Camara, të cilët iu bashkuan Teutës verën e kaluar, pasi lanë Flamurtarin.

Në një postim në rrjetet sociale, Teuta ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me të dy këta futbollistë, të cilët i ka falënderuar për kontributin e dhënë gjatë sezonit që sapo u mbyll.N

dërkohë, paralelisht drejtuesit durrsakë vijojnë punën për t’u përforcuar në prag të garave europiane, ndonëse ende nuk kanë zyrtarizuar asnjë futbollist.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi po bën gjithcka për të ndërtuar një skuadër të frikshme sezonin e ardhshëm. Bardhezinjtë po tentojnë të rikthejnë në Torino pas

U fol edhe për një transferim të mundshëm te Kukësi, por karriera e Mërgim Mavrajt do të vazhdojë në Bundesligën e dytë gjermane. 

Real Madridi e ka merituar përcaktimin e “mbretit” në blerje yjesh.

Interi ka prezantuar ditën e sotme fanellën e dytë, teksa ka surprizuar me ngjyrën.

Benitez dhe Newcastle nuk arritën marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke bërë që rrugët e tyre të ndahen.

Cristiano Ronaldo ka patur një të ftuar special në bordin e jahtit të tij, aty ku po kalon pushimet verore me familjen e tij.

Kameruni do të përballet ditën e nesërme me Guinea-Bisaun në takimin e vlefshëm për Grupin F të  Kupës së Afrikës.

Luis Suarez është bërë gaz i botës, me një reagim të tij gjatë ndeshjes mes Uruguait dhe Kilit e vlefshme për Kupën e Amerikës.

Mesfushori i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i Kombëtares U-21, Sherif Kallaku, konfirmoi edhe një herë se do të respektojë kontratën me

Teuta ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në tokën bullgare, ku po zhvillon fazën përgatitore në kudër të eliminatoreve europiane, ndërsa